مجله سلامت

اخبار و دانستنیهای حوزه سلامت

کافئین و کاهش وزن

کافئین پیش از این که دارو باشد یک ماده مغذی است. با وجود این، اغلب به عنوان یک مکمل رژیم غذایی عنوان می شود به دلیل این که در بسیاری از منابع غذایی و نوشیدنی هایی مثل قهوه، چای سیاه و سبز، کولا، شکلات، نوشیدنی ها و ژل های انرژی یافت می شود.

بیشتر بخوانید

مهم ترین نیازهای تغذیه ای از کودکی تا نوجوانی

هر چند نیازهای تغذیه ای افراد بر اساس سن، جنس، میزان فعالیت بدنی و وضعیت سلامت می تواند تفاوت هایی داشته باشد اما پیروی از اصول کلی تغذیه سالم به همه افراد با هر سنی توصیه می شود. تغذیه صحیح در سنین کودکی و نوجوانی که فرد در دوران رشد به سر می برد از اهمیت زیادی برخوردار است.

بیشتر بخوانید

گفتار درمانی

گفتاردرمانی یا آسیب‌شناسی گفتار و زبان رشته‌ای از علوم توانبخشی است که به بررسی ماهیت انواع اختلالات گفتار و زبان و نیز روشهای تشخیص و درمان این اختلالات می‌پردازد. عده‌ای ارزیابی و تشخیص اختلال در بلع را نیز در حیطه تخصص متخصصان گفتار درمانی می‌دانند.

بیشتر بخوانید

فيزيوتراپي چيست؟

فیزیوتراپی، فراهم کننده خدمات برای مردم و جمعیتها می‌باشد تا حداکثر حرکت و توانایی عمل  را در طول دوران زندگی حفظ نماید ویا توسعه داده و به حال اول بر گرداند.
فیزیوتراپی شامل ارایه خدماتی است به حرکت و عملکرد فرد میباشد که توسط فرآیند پیری یا صدمات و بیماریها، مورد تهدید قرار می‌گیرند. حرکت کامل و کارامد در قلب چیزی قرار دارد که از آن به عنوان سلامتی نام برده می‌شود.

بیشتر بخوانید

صفحه 1 از 10