مجله سلامت

اخبار و دانستنیهای حوزه سلامت

رژیم غذایی و ارتباط آن با جنسیت جنین

پسر می‌خواهید یا دختر؟این اولین سوالی است که می‌توانم قبل از خواندن این مقاله از شما، اگر که برای شما پسر یا دختر دار شدن هیچ فرقی باهم ندارند، لازم نیست که این مطالب را بخوانید زیرا در اینجا تنها قصد داریم که به این موضوع برسیم که چگونه بر اساس انتخاب آگاهانه‌مان پسر یا دختر دار بشویم !

امروزه روشهایی به وجود آمده که با تغذیه و تعیین زمان لقاح میزان تعیین جنسیت فرزند به نسبت بالایی افزایش می یابد. اما همه اینها نسبی است و تنها روش آزمایشگاهی است که قطعی می باشد.حال مطلبی خواندنی در مورد تعیین جنسیت فرزند برای شما داریم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

ورزش و درمان دردکمر


کمردرد یکی از شایع‌ترین دردهاست که درمان‌های متعددی دارد....
 خیلی‌ها وقتی دچار کمردرد می‌شوند، فکر می‌کنند که باید با ورزش وداع کنند. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید ورزش‌ از آنجا که سبب کاهش شدت درد می‌شود و احتمال عود درد را کاهش می‌دهد، برای بیماران مبتلا به کمردرد، نقش درمانی بسیار مهمی دارد. یک برنامه ورزشی خوب می‌تواند سبب تسریع بهبود درد، کاهش شدت درد و حتی پیشگیری از عود کمردرد شود. برای اینکه ورزش شما موثرتر باشد، یک کلید مهم وجود دارد: برنامه ورزشی منظم. 

بیشتر بخوانید

چگونه از ناخن های خود محافظت کنیم؟

آیا شما هم احساس می‌کنید که ناخن‌های‌تان هیچ وقت به‌خوبی رشد نمی‌کنند یا به‌راحتی می‌شکنند؟
اگر پاسخ شما مثبت است، باید بدانید که اصلا تنها نیستید! همه ما می‌دانیم که راه‌های مختلفی مثل استفاده از لاک برای پنهان کردن ضعف ناخن‌ها وجود دارند، اما این راه‌ها موقتی هستند. اگر می‌خواهید که مشکل اساسی ناخن‌های‌تان حل شود، باید اصول مهمی را رعایت کنید.
داشتن ناخن‌های قوی مساوی است با داشتن ناخن‌های سالم.

 

بیشتر بخوانید

ورزش و کم شدن درد زانو!

یک حرکت ورزشی ساده،  از بهترین روش ها برای تقویت عضلات  و بهبود دردهای موضعی در ناحیه زانوها است.
تقویتی عضلات نگهدارنده زانو و افزایش انعطاف پذیری زانو با ورزش، بهترین راه برای جلوگیری از تشدید آسیب دیدگی می باشد. برای انجام این تمرین‌ها لازم است آن‌ها را به آرامی شروع کنید و سعی کنید با گذشت زمان عضلات خود را تقویت نمایید.

بیشتر بخوانید

محل قرارگیری مسواک شما؟!

 تا به حال فکر کرده اید بهترین محل برای نگهداری مسواک شما کجاست؟آیا باید مسواک را روی میز آرایش یا جای مسواکی داخل دستشویی نگه داشت ؟
باید بدانید که جامسواکی روی سینک دستشویی اصلا محل مناسبی برای نگهداری از مسواک نیست.
در دهان همه ما صدها میکروب وجود دارد که هرگز باعث بروز مشکلات جدی نمی شوند، مگر اینکه تعداد آنها به حد نامطلوبی برسد.
و این یعنی اهمیت محل قرارگیری مسواک شما.

بیشتر بخوانید

احساس خوب و زندگی سرشار از سلامتی در کنار همسر شاد

داشتن همسر شاد و خوشحال می تواند سلامت را تقویت کند.
این ارتباط در میان زنان و مردان متاهل، یکسان است و با شادی شخصی خود افراد تفاوت دارد.
احساس شادی و خوشحالی ناشی از یک حس درونی و برداشت ذهنی انسان ها است. جهان بازتابی از خود ما است. وقتی عشق می ورزیم تمام جهان به نظر ما فوق العاده می آید پس باید دید خود را تغییر بدهیم تا بتوانیم شادتر و بهتر زندگی کنیم.
همسران خوشحال در احتمال بیشتری برای ترغیب کردن طرف مقابلشان در دنبال کردن عادات غذایی سالم نظیر ورزش، خواب منظم و رژیم غذایی مناسب،  قرار دارند.

بیشتر بخوانید

چند حرکت ورزشی برای آب کردن شکم

با انجام دادن مرتب این حرکت ورزشی، می‌توانید به آب کردن چربی‌های ناحیه شکم و شکل گرفتن عضلات شکم خود تا حد زیادی امیدوار شوید.
حرکات ورزشی شکم برای داشتن شکمی تخت و صاف باید اصولی و درست انجام شوند.


 

بیشتر بخوانید

صفحه 1 از 16