مجله سلامت

اخبار و دانستنیهای حوزه سلامت

علل و درمان قاعدگی دوباره در یک ماه

به طور معمول خونریزی قاعدگی به مدت یک هفته در ماه می‌باشد، ولی گاهی این خونریزی بیشتر از یکبار در ماه رخ میدهد که باید دلیل آن مورد بررسی قرار گیرد. خونریزی‌هایی که در بین دو پریودی رخ می‌دهد، خونریزی‌های واژن است که توسط پزشک نوع آن تشخیص داده می‌شود.

بیشتر بخوانید

نکات بسیار مهمی که در استفاده از بتادین باید به آنها توجه کرد!!!

اتفاق های مختلفی در خانه ممکن است شما را زخمی کند. مثلا یک تکه شیشه که از آن غفلت کرده اید و یا چاقوی تیزی که موقع سبزی خرد کردن دستتان را می برد یا خیلی اتفاق های دیگر.

یا شاید هم فرد مبتلا به دیابت در خانه دارید که زخمی روی پاها یا دستش پیدا شده یا زخمی که به علت بعضی بیماری های دیگر روی سطح پوست پیدا می شود.
ضدعفونی‌کننده‌های مورد استفاده  در منازل اغلب بتادین است به هیچ عنوان نباید داخل حفره زخم ریخته شود بلکه باید آن را اطراف حفره زخم استفاده کرد زیرا بتادین حاوی ید است که به شدت برای سلول‏های زایا و ترمیم‏ کننده کشنده است.برخی از افراد تا اتفاقی برایشان ایجاد میشود سریع روی زخم شان بتادین میریزند این کار کاملا اشتباه بوده توصیه میشود دیگر از بتادین برای زخم استفاده نکنید.
با ما همراه باشید تا بهترین راه را برای شستشو و ضدعفونی کردن زخم یاد بگیرید

بیشتر بخوانید

چگونه می توان دندان هایی سالم و درخشان داشت!!!

هر صورتی با لبخند زیباست؛داشتن دندانهای سالم و سفید همچون مروارید تاثیر بسیار زیادی در زیبایی لبخند دارد ،..
با توجه به اینکه امروزه تقریبا تمام دندانپزشکی ها خدمات سفید کردن را انجام می دهند، این سوال مطرح می شود که آیا سفید کردن دندان ها آسیبی به دندان نمی زند؟ آیا هزینه سفید کردن دندان و به تعریفی زیبا کردن آنها به هزینه های مادی محدود می شود و هزینه های دیگری همچون از دست دادن سلامت دندان را روی دست مراجع نمی گذارد؟ .
در این قسمت راه کارهایی را برای شما بیان خواهیم کرد تا بتوانید از صرف هزینه های اضافی برای دندانپزشکی پرهیز کنید و با رعایت قوانین ساده و راه کارهای خانگی می توان سلامت دندان های خود را تضمین کنید.

بیشتر بخوانید

چگونه در فصل سرما مراقب خود باشیم

روزهای زیبای پاییز سپری شدند و کم کم جای خودرا به هوای خنک و سرد زمستان می دادند. در کنار بهره مندی از زیبایی بی بدیع طبیعت و خوراکی های منحصر به فرد آن، ارمغان ناخوشایند دیگری نیز در راه است. بله درست حدس زدید؛ این ارمغان سرماخوردگی است.
هیچ چیز بدتر و سخت تر از آبریزش بینی، سرد و گرم شدن بدن، گلودرد، سردرد، حس نکردن طعم مواد غذایی و تنگی نفس در اثر سرماخوردگی نیست. همه این موارد دست در دست هم می دهند و  بدن را تا جای ممکن ضعیف و بی انرژی می کنند.
به همین خاطر، برای اینکه بهترین روش ها برای دور ماندن از ویروس های آنفولانزا و سرماخوردگی را پیدا کنید، اگر می خواهید زمستان را به جای نشستن کنار جعبه دستمال کاغذی و سپری کردن در تخت خواب، به تماشای روزهای بارانی و برفی در کنار شومینه بگذرانید،.پیشنهاد می کنیم ذر ادامه با ما همرا شوید .

 

بیشتر بخوانید

برای پیشگیری از سرطان چه بخوریم؟

برای جلوگیری از سرطان باید تغییری در برنامه غذایی تان ایجاد کنید. دسته ای از مواد غذایی را حذف و دسته ای دیگر را جایگزین کنید.
آنها با انتخاب مواد غذايي سالم وریز مغذی های مناسب مي‌توان احتمال ابتلا به سرطان را به طور چشمگيري كاهش داد
اولین گام در جهت مبارزه با سرطان شناخت عوامل سرطانزاست.
با ما همراه شوید تا با این مواد غذایی و دردسترس آشنا شوید
زندگی بهتر حق ماست این حق را از خود نگیریم

 

بیشتر بخوانید

راه حل مشکلات بی خوابی را در طبیعت جستجو کنید

همه ما به خوبی می دانیم که خواب مانند تنفس و خوردن در زندگی انسان ضروری است. بدون خواب مناسب، بدن به درستی عمل نمی کند. در هنگام خواب، بدن بی حرکت است و خاطرات را تثبیت می کند. در خواب اطلاعاتی که در طول روز جمع آوری شده است به حافظه بلند مدت منتقل می شود. همچنین، در طول خواب بدن ما رشد عضلانی، تولید هورمون ها، تعمیر بافت ، بازسازی و جوان شدن را انجام می دهد..
پس باید به خواب و خوب خوابیدن اهمیت بیشتری داد.

بیشتر بخوانید

میزان خواب و ارتباط آن با دیابت؟!

در مورد خواب و مشکلات مربوط به کم خوابی  زیاد گفته شده و می شود. اما در کنار آنها ممکن است عواملی نیز وجود داشته باشند که در موردشان اطلاعات چندانی نداشته و از آنها غافل باشیم. یکی از عواملی که می تواند خطر ابتلا به دیابت را در ما افزایش دهد، خواب و یا به عبارت دقیق تر، اختلالات مربوط به خواب است.
باید به مسئله خواب و میزان آن در شبانه روز توجه داشته باشیم، چرا که پایه بسیاری از بیماری ها به میزان و کیفیت خواب بستگی دارد.
با ما همراه باشید، تا بیشتر بدانیم:

بیشتر بخوانید

صفحه 1 از 23